Yalova Kadıköy Belediyesi

BAŞKAN'IN MESAJLARI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Kadıköy Belediye Başkanımız Mehmet ŞAHİN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Kadıköy Belediye Başkanımız Mehmet ŞAHİN mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır.Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar,Türk Milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır.Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır. 
Binlerce şehit vererek,sıkıntı ve yokluklar içinde,büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir.Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak,en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.
Bir millet,gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir.İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle,Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ü,silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyorum ve tüm Türkiye`nin, Atatürk`ün bize ve gençlerimize armağan ettiği Atatürk`ü Anma, Ulusal Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” dedi.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tüm insanlığa fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olarak gönderilmiştir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştır. Bu günün tüm hemşehrilerimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Birbirimizi sevmeyi, doğruluğu, hoşgörüyü, şefkat ve merhameti Peygamber efendimizin sünnetleriyle öğrenerek nesiller boyu devam ettirdik. Takip ettiğimiz geleneğin gücü ve bunun hala milletimizin gönlünde yaşaması, gelecek için bizleri umutlandırmaktadır. Peygamber Efendimizin insanlığın huzur ve mutluluğunu esas alan çağrısına, bizler de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız ve gençlerimize sağlıklı bir şekilde aktarıp yaşatılması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. İşte Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler; bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde, hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir. Bu günler toplumsal birlik ve beraberliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı günlerdir. Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandili'nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevlâ'dan niyaz eder, hemşehrilerimizin ve bütün İslam Âlemi'nin Mevlid Kandili'ni tebrik ederim

İnsanlar arasındakı birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde Ramazan´ın büyük katkısı bulunmaktadır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimizi ve  geleneklerimizi Ramazan ayıyla birlikte tekrar canlandırırız. Bu ayda özellikle kimsesizleri, yetimleri, komşularımızı ve yakınlarımızı her zamankinden daha fazla görüp gözetiriz. Kadıköylü hemşehrilerimizin ve ülkemizin her köşesinde yaşayan vatandaşlarımızın Ramazan ayını en kalbi duygularla kutluyorum. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan´ın, tüm Müslüman ülkelerde ki akan kanın durması ve huzurun gelmesine vesile olmasını temenni eder, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dilerim.

BAŞKAN MEHMET ŞAHİN’İN ECZACILIK GÜNÜ MESAJI”

Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, 14 Mayıs Eczacılık Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN mesajında; “Sağlık sektörünün önemli bir unsuru olan ilacın, üretimini ve vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, kendini tüm insanlığın sağlığını düşünmeye adayan, sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan eczacılığı, özveri ve gayret içerisinde sürdürmekte olan tüm eczacılarımızın Dünya Eczacılık Günü'nü kutluyorum.” dedi.